Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kunín, Nový Jičín - červen 2014

28. 5. 2015

zamek_kunin.jpg            Nevím, ba ani netuším, co příslovečného nezúčastněného pozorovatele napadne, když zaslechne slovo Kunín. Sám jsem to vyzkoušel u několika přátel a reakce byla spontánní: MLÉKÁRNA KUNÍN.

            Well, mlékárna je dobrá věc, ale Klub historický a státovědný nejel do Kunína za mlékem, to tedy vůbec ne. Jel tam na odbornou exkursi. Jel tam do zámku. Na první pohled existuje takových zámků v našich zemích mnoho, ovšem ne každý a dá si říci, že patrně vůbec žádný nemá schopnosti bájného fénixe. Kunínskému zámku totiž před velmi nedávnou dobou hrozily buldozery.

            Nyní je to exklusivní perla na moravské mapě památek. Vše je velmi ladné a téměř původní. Účastníci poznávacího výletu byli nadšeni. Má to dvojí příčinu, jednak objekt zámku a jednak neutuchající proud informací a poznatků od průvodce, kastelána – pana Jaroslava Zezulčíka. Patří mu za to díky. Za vše, co pro kunínský zámek udělal a za vše, co udělal pro nás. Velký dík!!!

            Tím ovšem putování neskončilo. Byli jsme též v Novém Jičíně. Je to město velmi pěkné, kdo znal Nový Jičín před lety, těžko ho poznává. Kromě architektonických památek se Nový Jičín vyznačuje též ochotnými a vzdělanými pracovnicemi informačního centra.

                  

MQ

p1030613.jpg